HABERLER / ASKF /

TEŞEKKÜRLER SODES

Yayın Tarihi : 2016 Aralık 07 20:01:57

Haberin

Okunma Sayısı
958

TEŞEKKÜRLER SODES

TEŞEKKÜRLER SODES

GENÇ SPORCULAR SODES İLE MUTLU

            Kalkınma Bakanlığı tarafında desteklenen ve finanse edilen sosyal  faaliyetleri destekleme amaçlı programlar sayesinde bir çok alanda projeye destek veren SODES ile bir çom sporcumuz çeşitli branşlarda eğitim görme imkanı buldular.

             Bİngöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından sunulan ve kabul edilen projemiz sayesinde Futbolda 280 , Basketbolda 40, Masa Tenisinde 40 ve Atletizmde 40 olmak üzere 06-18 yaş arası toplamda 400 sporcumuza spor malzemesi ve kıyafeti dağıtılarak futbolda 260 Basketbol, Masa Tenisi ve Atletizmde 90 saat lisansiyer antrenörler nezaretinde eğitimler verilmiştir. Bir yılı aşkın süredir devam eden eğitimlerimiz futbolda sonuçlanmış diğer branşlardaki eğitimler  ise 16 Aralık 2016 tarihinde son bulacaktır. 

            Kursa katılan ve gerekli eğitimi alan sporcuların tamamı lisansiyer hale gerilerek il sporuna katkı sunmaları sağlaması amaçlanmaktadır. 

             Konu ile ilgili açılmada bulunan Bingöl ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu " Proje kapsamında genç yüreklerin Sevincini görmek en büyük mutluluk olmuştur. Öncelikle Projenin kabulü aşamasında desteklerini esirmeyen Kalkınma Eski Bakanı Dr. Cevdet YILMAZ, Bingöl Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Vali Yardımcısı Cevat GÜN, Proje uygulama aşamasında yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen AB Bingöl Proje Koordinasyon Merkezi Müdürü M. Mesut İLHAN, Saha ve tesislerini bize tahsis eden Gençlik  Hizmetleri İl Müdürü Erdal ARIKAN, Projemizin yürütülmesinde sorumlu  olarak görev yürüten Proje  Uzmanı Zekiye ÜRÜŞAN'a ve merkez personeline genç sporcularımız adına teşekkür ederim, proje uygulama aşamasında zorluklar çekilmiş olsa da gençlerin bu projeden edindikleri kazanımları düşündükçe bütün yorgunluklarımızı unutup mutluluk duyduk, görüldü ki insan odaklı çalışmalar mutluluk vericidir, ayrıca eğitmenlerin de emeklerini unutmadan onlara  teşekkür ediyorum, genç sporcularımıza yaşamlarında başarılar diliyorum"  dedi.

yeniden başka programlarda buluşmak üzere. 

TEŞEKKÜRLER SODES iyi ki varsın SODES.

           

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • TFF Sağlık Kurulu'ndan Açıklama
    Covid-19 pandemisinin son günlerdeki seyri üzeri...
  • Bölgesel Amatör Lig grup kuraları açıklandı
    26 Mart 2021 tarihinde İstanbul'da TFF Hasan Doğ...
  • 2020-2021 Sezonu BAL grupları belirlendi
    2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig grupları a...

Yorum Yap