HABERLER / ASKF /

PLAY-OFF MÜSABAKALARI SEYİRCİSİZ OYNATILACAK

Yayın Tarihi : 2020 Mart 13 18:05:11

Haberin

Okunma Sayısı
688

PLAY-OFF MÜSABAKALARI SEYİRCİSİZ OYNATILACAK

PLAY-OFF MÜSABAKALARI SEYİRCİSİZ OYNATILACAK

TFF, Bölgesel Amatör Lig ve yerel amatör maçların statüye uygun bir şekilde oynanabileceğini ancak maçların seyircisiz oynanacağını duyurdu.Saha çevresi güvenliği emniyet güçleri tarafından sağlanacaktır.

TFF, Bölgesel Amatör Lig ve yerel amatör maçların statüye uygun bir şekilde oynanabileceğini ancak maçların seyircisiz oynanacağını duyurdu. Yapılan açıklama koronavirüs nedeniye yapılan toplantının ardından amatör maçlar hakkında kararlar alınmış şeklinde oldu. TASK 

Yeni tip koronavirüs tedbirleri ile ilgili toplanan TFF Yönetim Kurulumuz amatör futbolla ilgili aşağıda belirtilen kararları almıştır.

1-)Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.
2-)İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile 19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecektir.
3-)U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.
4-)U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır.

5-) Yukarda belirtilen kararlar 14 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanacak olup ilerki tarihlerde yeni bir gelişme olduğu taktirde sizlerle paylaşılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • A Millî Takım'ın Dünya Kupası play-off yarı finalindeki rakibi Portekiz oldu
    A Millî Takımımızın 2022 Dünya Kupası Avrup...
  • Mustafa Cengiz'i kaybettik
    Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mustafa Cengiz...
  • Kuntz:
    2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu ...

Yorum Yap