HABERLER / ASKF /

Bu Karar Sizin Sağlığınız İçin

Yayın Tarihi : 2020 Mart 18 18:05:30

Haberin

Okunma Sayısı
793

Bu Karar Sizin Sağlığınız İçin

Bu Karar Sizin Sağlığınız İçin

ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu TFF'nin almış olduğu seyircisiz oynama kararını yorumladı; her şey sizin sağlığınız içindir...

ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu TFF'nin almış olduğu seyircisiz oynama kararını yorumladı.''Bu alınan kararın Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'nın önderliğinde yapılan Koronavirüse (Kovid-19) karşı alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı sonrasında alındığı belirten Alimoğlu bu karara uymak boynumuzun borcudur. Bu karar öncelikle taraftarlarımızın sağlığı için alınmıştır ve bu karara uymak hem bizim hem de yakınlarımızın sağlığı için elzemdir'' diyen başkan Alimoğlu, karşılaşmaların bu toplantı sonunda alınan kararlar doğrultusunda seyircisiz olarak oynatılmaya devam edileceğini belirtti.

TFF tarafından Koronovirüs salgını nedeniyle müsabakalarda alınan tedbirler ve seyircisiz müsabaka uygulamaları detayları şu şekildedir:

1. Müsabaka öncesinde gerçekleşecek seremonide tokalaşma olmayacaktır.

2. Müsabakalarda seremonilerde refakatçi çocuk uygulaması yapılmayacak olup, bu hususta alınan izinler de iptal edilmiştir.

3. Müsabakalarda ısınma ve seremoniden önce TFF tarafından izin verilmiş olan pankartların dışında herhangi bir etkinlik yapılmayacaktır.

4. Koronavirüs ile ilgili takımların, protokolün, basın ve yayın ekiplerinin, çalışma salonları, stadyum yönetimi ve yerel makamların kullanacağı alanlar dezenfekte edilecek, alanlarda bulunanlara el dezenfektanı sağlanacaktır.

5. Protokol tribününe sadece;

a) Ev sahibi ve misafir kulüplerin en fazla 25'er kişi olmak kaydıyla Müsabaka Organizasyon Toplantısı'nda TFF temsilcisine ibraz edecekleri listede bulunan kişiler,

b) Ev sahibi ve misafir takımların müsabaka listesine giremeyen akredite ettirecekleri en fazla 5'er futbolcu

c) TFF yönetici ve görevlileri girebilecektir.

6. Müsabakalarda akredite edilmiş basın mensupları ile Akreditasyon Talimatı hükümlerince akredite edilmiş kişiler görev yapabilecektir.

7. Hak mahrumiyeti, giriş yasağı, müsabakadan men cezası alan veya idari tedbirli olan kişiler 25 kişilik akreditasyon listesinde yer alamayacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER HABERLER

  • A Millî Takım'ın Dünya Kupası play-off yarı finalindeki rakibi Portekiz oldu
    A Millî Takımımızın 2022 Dünya Kupası Avrup...
  • Mustafa Cengiz'i kaybettik
    Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mustafa Cengiz...
  • Kuntz:
    2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu ...

Yorum Yap